YETMEZ AMA EVET ! BELEDİYE PARK AÇTI

ÇOCUK PARKINI KİLİTLEYEN, ORMAN İŞLETMESİ BAHÇESİNDEKİ IHLAMUR İLE CADDE VE SOKAKLARDAKİ AĞAÇLARI KESEN BELEDİYE, “IHLAMUR PARKI” AÇTI !

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın göreve başlar başlamaz ilk icraatlarından biri, Karacaahmet Mahallesi’ndeki Belediyeye ait Saklı Bahçe Çocuk Oyun Parkı’nın kapısına kilit vurmak olmuştu. Ergün Koç  döneminde açık olan parkta oynamaya alışmış olan mahalle çocukları da kilitli olan park kapısı önünde ve sokakta top oynarken objektiflerimizce saptanmıştı. Daha sonra da Özkan yönetimindeki belediyenin  cadde ve sokaklardaki ağaçları kargalar konuyor diye acımasızca kestiğine tanık olduk. Müteahhitler tarafından yıkılarak apartman kondu kurulan bahçeli evlerdeki  katliamlarla ise sayısı bilinemeyecek kadar ağaç köklenerek yok edildi. Bu kıyım  olanca hızıyla sürüyor. 11112554_10204815950411075_3807202245653162475_n                         Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’da bir ağacı kesmemek için köşk yürüttüğünü unutan ve görevi ağacı korumak olan Karacabey Orman İşletme Şefliği binasının bahçesindeki güzelim Ihlamur ağaçları da belediye araçları ve ekipleri tarafından acımasızca kesilmişti. Ayrıca Karacabey’in en merkezi yerindeki Gençlik Parkı’nda kuruyan ve altına oturan insanlara haşere saçan yaşlı Çam Ağaçları sökülerek yenilenmesi gerekirken, belediye Park ve Bahçeler görevlilerinin  hiçbir faaliyette bulunmaması burasını park değil, tam bir  mezarlık görünümüne dönüştürmüştür.11059925_10204815948771034_3829456012518065174_n

Karacabey’in gerçekten yaşanabilir kent olabilmesi için sorunları saptayıp, kendince çözüm önerileri sunan  Karacabey Yeni Haber, sizlerin  de çok iyi bildiği gibi Karacabey’de olan bitenden çok, olması gerekeni gündeme taşımaya çalışıyor. Bir, iki değil, keşke onlarca park açılabilse…Açılmalıdır da. Mevcut parkların hep aynı mahallelerde ve birbirine çok yakın oluşu da ayrı bir konu. Yeni parklar niçin Nasrettin, Mecidiye, Karaacaahmet, Yenice, Tavşanlı ve İmaret yönündeki mahallelerde açılmaz? İlk icraat olarak Çocuk Parkı’nın kapısına kilit vuran, apartman kondu yapımındaki ağaç kıyımına göz yuman, bizzat cadde ve sokaklardaki ağaçları telefon direğine döndüren, Yeniköy’deki ağaçlara çivi ile tabela çakarak işkence yapan ve Gençlik Parkı’ndaki ölü çamları söküp yerlerine yenilerini dikmeyen belediyenin ağaç sevgisine  her ne kadar inanmıyor olsak da, Gazi Mahallesi 92.nci sokakta açılan Ihlamur Parkı’na “YETMEZ AMA EVET” diyoruz.

ECZANE AÇILIŞLARI: Başkan Özkan,  parkın açılış töreninde geçtiğimiz hafta gerçekleştirdikleri eczane açılışlarına  yönettiğimiz eleştirileri de yanıtlayarak, hastane karşısına eczane yapmanın vatandaşa hizmet olduğunu ve elde edilen kira geliri ile 1o adet park yapılabileceğini söyledi. Özkan, “Bırakın da bu onurlu açılışların gururunu yaşayalım”  dedi. İyi ama Bay Başkan, sizi eleştirenler “Niçin 5 işyeri yapıp da kiraya verdiniz ve eczaneleri niçin açtınız? demiyor ki! Gerekliliği kaçınılmaz ve yer de belediyenin olduğundan  üzerinize vazife olan bir hizmeti  eczanelerin çalışmaya başlamasından 7-8 ay sonra ifa etmenizi tuhaf bulduk sadece…Hepsi bu! Her şey yerinde ve zamanında olmalıdır. Ancak o çok övündüğünüz istişareleriniz sonucu ortaya çıkan ortak akıl böyle olması gerektiğine karar verdi ise sözümüz yok. Hatta ne haddimize! Sizlerin ortak aklı mademki bu mantıkla hareket ediyor; o zaman birkaç ay sonra,  yani yapılışının üzerinden bir yıl geçen, üstelik bir tek vatandaşın bile kullanmadığı hastanenin üst geçidinin açılışını da yaparsanız hiç ama hiç şaşırmayacağız!

KARACABEY GENÇLİK PARKI’NDA KURUYAN ÇAM AĞAÇLARI İLGİ BEKLİYOR!IMG_20140726_114943

 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin