YILDIRIM’A MAHALLE KONAKLARI…

MUSABABA MAHALLESİ’NE YENİ MAHALLE KONAĞI

 ESKİ MUHTARLIK BİNASININ YIKIMI SONRASI YAPILACAK MODERN MAHALLE KONAĞININ TEMEL ATMA TÖRENİ YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ’NİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 BAŞKAN EDEBALİ: “YILDIRIM’IN TARİHİNE VE DOĞASINA YAKIŞIR MODERN BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ” DEDİ.

 BAŞKAN EDEBALİ: ”YAPTIĞIMIZ TÜM HİZMETLERİ STRATEJİK BİR ŞEKİLDE PLANLAYARAK GERÇEKLEŞTİRİYOR, İDEAL ŞEHİR HEDEFİNE DOĞRU HER GÜN YENİ BİR ADIM ATIYORUZ.”

 Vatandaş odaklı hizmetleri ile Yıldırım’ın sosyal yönüne önemli katkılar sağlayan Yıldırım Belediyesi, çocuklardan yetişkinlere, gençlerden kadınlara toplumun tüm kesimlerine hizmet üreten mahalle konaklarının sayısını artırıyor.

Yıldırım’ın marka değerini yükseltecek kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, her mahalleye işlevsel ve modern mahalle konakları kazandırıyor. Zamanla işlevini yitiren ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılama noktasında yetersiz kalan Musababa Mahallesi’ndeki muhtarlık binasını yıkılarak yerine yapılacak 550 metre karelik 3 katlı modern mahalle konağının temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Belediyesi bürokratları ve meclis üyeleri, Musababa Mahalle Muhtarı Mehmet Gökmen ve mahalle sakinleri katıldı.

İDEAL ŞEHİR YILDIRIM HEDEFİ

Mahalle konaklarının ilçenin sosyal hayatına önemli bir ivme kazandıracağını aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Konaklarımızın bünyesinde muhtarlığımızın yansıra insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak hizmet birimlerimiz bulunuyor. Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK), çocuklar için okul öncesi eğitim, deprem odası, hanımlar lokali gibi oluşumların yanında eğitim salonlarını da bünyesinde barındıran mahalle konaklarımız bulunduğu bölgeye artı değer katıyor” dedi. Yıldırım’ın hak ettiği konuma mahallelerdeki toplumsal kalkınmayla ulaşacağının da altını çizen Başkan Edebali, “Mahalle konaklarımızda vatandaşlarımıza sunduğumuz eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel hizmetlerle ‘İdeal Şehir Yıldırım’ hedefine hızla ulaşacağız” diye konuştu.

BAŞKAN EDEBALİ’DEN ‘PARK’ MÜJDESİ

Plansız yapılaşmadan dolayı Yıldırım’da sosyal donatı alanlarının az olduğunu da belirten Başkan Edebali, Asa Sokak ile Meşeli Sokak arasında kamulaştırma yaparak yeni bir çocuk parkı inşa edeceklerini de açıkladı. Musababa Mahallesi’nde okul öncesi eğitim alanı açmak istediklerini de söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hedeflerimiz büyük.  Daha üst düzey refah düzeyine ulaşarak kadim medeniyetimizin otağı Yıldırım’da yaşam kalitesini artıracağız” dedi. İlçenin yüzde 32’lik kısmını kapsayan kentsel dönüşüm projesine de değinen Başkan Edebali, “Amacımız eskiyi yıkıp yeni bina yapmak değil. Ayrı ayrı tasarlanan planlarda her mahalle için bir kalkınma planı oluşturuyoruz. Yeni Yıldırım’ı inşa etmek için hep birlikte gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.YB (5)

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin