YILDIRIM’DA ÇEVRE KİRLİLİĞİNE TAVİZ YOK

 
-YILDIRIM BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ, FEN İŞLERİ VE ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, KARAPINAR MAHALLESİ’NDE ÇEVREYE KÖTÜ KOKU YAYAN VE HAŞERE OLUŞUMUNA NEDEN OLAN ADAKLIK KURBAN ALANINI KALDIRDI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “YAŞANABİLİR BİR YILDIRIM İÇİN VATANDAŞLARIN TALEPLERİNE ANINDA YANIT VERİYORUZ” DEDİ.

YB (5)Çevre duyarlılığını ön planda tutan projeleri hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, vatandaşlardan gelen şikâyetler doğrultusunda insan sağlığını tehdit eden adaklık kurban alanını kaldırdı.

Yıldırım Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Karapınar Mahallesi’nde gerçekleştirdiği ortaklaşa çalışma sonucunda, çevreye kötü koku yayan ve haşere oluşumuna neden olan adaklık kurban alanını temizleyerek mahalle sakinlerine rahat bir nefes alma imkânı sağladı. Sağlık ve temizlik konusunda hassas davrandıklarını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Temiz bir Yıldırım oluşturmak için ekiplerimiz şehrin tamamında ve her alanda çalışmalar yaparken, insan ve canlı sağlığını olumsuz yönde etkileyen durumlar karşısında hızla harekete geçerek gereken yaptırımı uyguluyoruz” dedi. Bu çalışmaları yaparken vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetleri de değerlendirdiklerinin altını çizen Başkan Edebali, “Geçtiğimiz günlerde gelen şikâyetler doğrultusunda çöp ev haline gelen 4 haneyi temizledik. Ekiplerimizin yaptığı adaklık kurban alanı temizliğinde yine vatandaşlarımızın sesine kulak verdik. Hemşehrilerimizi Yıldırım’ın sakini değil sahibi olmaya davet ederken bu tür sağlık ve temizlik konularında duyarlı olarak bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz” diye konuştu.YB (4)

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin