YOKSUL VATANDAŞLARA KÖMÜR DAĞITILIYOR

“ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN!”


İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI BAŞLADI!

Yaklaşmakta olan Kış mevsiminin dondurucu günlerini için  yoksul aileleri düşünen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Karacabey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünce tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere ücretsiz kömür dağıtımına hız verdi.

Konu ile ilgili edinilen bilgilere göre, Karacabey Belediyesi ile Karacabey Kaymakamlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarda  ücretsiz dağıtımı yapılmakta olan kömürlerin her aileye 1’er ton olarak verileceğini öğrenildi. Karacabey’de ikamet eden ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan yardıma muhtaç aileler, Karacabey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüğünce tespit ediliyor ve üzerinde “Para ile satılmaz” yazılı torba içerisindeki kömürler Karacabey Belediyesi ekip ve araçlarıyla kapılarına kadar teslim ediliyor. Hiçbir şekilde kömür alma imkanına sahip olmayan başta genç yaşta dul kalmış bakmakla yükümlü çocukları olan bayanlar, ailesi olup çalışamayacak derecede hasta ya da sakat olanlar, çocuklarından ayrı kendi başına hanelerinde bağımsız yaşayan yaşlı kimseler ve sosyal desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara kömür dağıtılıyor.

fİhtiyaç sahibi ailelerin adlarının saptanması (SOYBİS) Sosyal Yardım Bilgi Sisteminden yararlanılarak gerçekleştiriliyor. Ayrıca Karacabey Kaymakamlığı tarafından muhtarlara gönderilen yazıyla mahallelerinde ikamet eden ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kişilerin kayıtlarının istenildiğini ve bu çalışmalar doğrultusunda ihtiyaç sahibi ailelerin doğru bir şekilde tespit edilerek yardımların ulaştırıldığı bildirildi.  Dağıtıma başlanılan ücretsiz yardım kömürleri belediyeye ait depolara nakil edilerek oradan yine belediye tarafından oluşturulan ekip ve araçlar ile yardıma muhtaç ailelerin bizzat evlerine kadar ulaştırılarak adrese teslim ediliyor.

YOKSULLAR SEVİNDİ…

Devlet yardımı olan kömürleri alan vatandaşlardan biri, “Allah devletimize zeval vermesin. Çoluk çocuk soğuk kış günlerinde evimizde otururken ve ne yakacağımızı karar kara düşünürken devletimiz Hızır gibi imdadımıza yetişiyor. Kapı önünde kömür arabasını görünce ne kadar sevindiğimi anlatamam” dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin