YUMURTANIZ “BURDAN”

  • MATLI, BURDAN YUMURTA İLE DÜNYANIN İLK 250 BÜYÜK YUMURTA ÜRETİCİSİ ARASINDA
  • Her yıl Ekim ayının ikinci Cuma günü Dünya Yumurta Günü olarak kutlanırken, Burdan Yumurta markasıyla ülkemizdeki yumurta sektörünün önemli üreticilerinden birisi olan Matlı AŞ dünyanın ilk 250 büyük yumurta üreticisi arasına girdi.

WATT Global Media tarafından ABD’de yayınlanan Poultry International Dergisi’nin Ekim sayısında yapılan değerlendirmede, “Matlı bir hayvan yemi markası olan Proyem’in sahibidir. Bu şirket aynı zamanda sofra yumurtası da üretmektedir. Matlı’nın amacı 2020 yılı itibariyle yıllık 2 milyar yumurta üretmektir. Matlı ürünlerinin yüzde 40’ını aralarında Irak, Umman ve Azerbaycan’ın da olduğu ülkelere ihraç etmektedir” yorumu yer aldı.

Dünya Yumurta Günü ve Burdan Yumurta üreticisi Matlı AŞ’nin dünyanın ilk 250 büyük yumurta üreticisi arasına girmesi nedeniyle açıklama yapan Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “25 yıllık profesyonel yem üretme tecrübe ve birikimini yumurta üretimine de taşıdık. Bu yıl kuruluşunun 5. Yılına ulaştığımız Burdan Yumurta kısa süre içinde kendisini kanıtlamış ve sektörün öncü firmalarından birisi olmayı başarmıştır. Dünyanın ilk 250 büyük yumurta üreticisi arasında yer almış olmaktan da mutluyuz” dedi.

4-Burdan Yumurta Tesisleri   Yemde olduğu gibi yumurta üretiminde de son teknolojiyi kullandıklarını ve gıda güvenliği konusuna en üst düzeyde özen gösterdiklerini sözlerine ekleyen Matlı, “Burdan Yumurta üretim tesisinde,  640 bin adet civciv ve 2 milyon 150 bin tavuk kapasitesine sahip durumdayız. Yeni yapılan civciv kümesi yatırımımızla da yüzde 12’lik civciv kapasitemiz artacaktır. Yeni civciv kümesimizle kümeslerimizde genç hayvan sayısı yüksek olacağı için artan ürün talebini daha rahat karşılayabileceğiz. Burdan Yumurta üretim tesislerinde, hayvanların sağlıklı bir ortamda yaşamaları için üst düzey biogüvenlik tedbirleri ile birlikte otomasyon sistemleri uygulanmaktadır. Yeni yatırımlarımız devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Güvenli ve Helal Yumurta

Gıdada dünya çapında geçerliliğe sahip “Global Gıda Güvenliği Standardı – British Retail Consortium (BRC)” belgesi bulunan Türkiye’deki ilk ve tek tesis konumundaki Burdan Yumurta, üretimden paketlenmeye kadar 38 ayrı noktada denetimden geçerek tüketiciye ulaşırken, diğer yandan “helal yumurta” üretim konusu başta olmak üzere gıda güvenliği ile ilgili faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. TSE ve Diyanet İşler Başkanlığı yetkililerinin tesis denetiminden geçip “helal yumurta” belgesini de alan Buradan Yumurta, üretimde kullanılan yem, temizlik kimyasalları gibi girdilerin yanı sıra, Kimyasal msds’leri ve yem rasyonları açısından güvenirliğini kanıtlamış durumda.3-Burdan Yumurta Tesisleri
Lütfen Paylaşın ve Beğenin