ZABITA MÜDÜRLERİ İZNİK’TE BULUŞTU

KALDIRIM İŞGALLERİ VE DİLENCİLER BAŞLICA SORUN OLARAK GÖSTERİLDİ

Bursa’nın 17 ilçesinde görev yapan zabıta müdür ve amirleri, İznik Belediyesi’nin organize ettiği aylık koordinasyon toplantısında bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı nezaretinde her ay ilçelerde yapılan istişare toplantısının 17.’ncisine  bu ay İznik Belediyesi ev sahipliğinde  İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

Koordinasyon toplantısına İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mahmut Turna, İznik Belediyesi Zabıta Müdürü Metin Karanfil ile birlikte 17 ilçenin zabıta müdür ve amirleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkanı Osman Sargın, Zabıta ekiplerinin mesai mefhumu gözetmeksizin görev yaptıklarını söyledi. Başkan Sargın, “ Zabıta, trafik düzeninin korunmasından, gıda denetimine, halkın şikâyetlerinin yerinde incelenmesinden, toplumun huzurunun korunması adına birçok görevi öz verili çalışmalarla yerine getirmektedir. Büyükşehir Yasası’nın devreye girmesiyle birlikte sorunların çözümünde güçlü bir iş birliğinin de önü açıldı. Belediyelerin vatandaşa en yakın birimi olan zabıta teşkilatının hizmet kalitesi daha da artacaktır. Zabıta birimleri bizim yüzümüzü temsil etmektedir. Sizlere sağlık ve afiyetler diliyorum” dedi.

DSC_0465Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mahmut Turna ise teşkilatlar arası uygulamalarda işbirliğinin artacağını belirterek, halkın hayatını kolaylaştırmak için alınan kararların güçlü bir şekilde uygulanacağını dile getirdi.

İlçelerdeki sorunların masaya yatırıldığı koordinasyon toplantısında; kaldırım işgalleri, toplu taşıma, pazaryerleri, seyyar satıcılar ve dilenciler gibi konuların çözümü için görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantının ardından katılımcılar öğle yemeği ikramından sonra İlçenin Tarihi yerlerini tek tek gezdiler.

 

 

 

 

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin