ZARARLILARLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 17 İLÇEDE 50 BİN SİVRİSİNEK ÜREME KAYNAĞINDA ETKİN OLARAK SÜRDÜRÜLEN SİNEK VE HAŞEREYLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI, KIŞ DÖNEMİNDE DE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.


 Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 ilçede 50 bin sivrisinek üreme kaynağında etkin olarak sürdürülen sinek ve haşereyle mücadele çalışmaları, kış döneminde de hız kesmeden devam ediyor.

Halk sağlığına yönelik en önemli çalışmalardan biri olan sinek ve haşerelerle mücadeleyi 50 bin üreme alanında 15 günde bir periyodik olarak gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kış dönemi ilaçlama çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor. Sağlık Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ilaçlama çalışmaları kapsamında, çam ağaçlarında görülen çam kese tırtılı zararlısına karşı mücadele devam ediliyor. Özellikle halkın yoğun olarak kullandığı parklar, okul bahçeleri, cami avluları, mezarlıklar ve benzeri alanlardaki çam ağaçları larvasit ilaçlarla ilaçlanıyor. Bursa merkez ve 17 ilçede 10 Mist Blower ilaçlama makinesi ve 20 ilaçlama personeli ile çam ağaçları, tırtılın yaşam döngüsü dikkate alınarak yıl boyunca koruma altına alınıyor

Lütfen Paylaşın ve Beğenin